اخبار

    عملیات آزاد سازی خرمشهر برند ویژه ۸ سال دفاع مقدس است

عملیات آزاد سازی خرمشهر برند ویژه ۸ سال دفاع مقدس است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری علی اکبر ورمقانی در مراسم سالروز آزاد سازی خرمشهر که در حسینیه گلزار شهدای شهرستان بیجار برگزار شد، با اشاره به وعده صدام مبنی بر اینکه فرصتی ۷ روزه برای استقرار در تهران را داده بود اظهار کرد: صدام ایرانی را نمی شناخت و کور خوانده بود . فرماندار بیجار با بیان اینکه پس از ۵۷۸ روز خونین شهر دوباره خرمشهر شد ، گفت: تعداد زیادی عملیات در تاریخ دفاع مقدس وجود دارد که هر کدام برای خود روایت ها، فداکاری ها، ایثارگری ها، همدلی ها و همراهی ها دارد و همین باعث شد پس از ۸ سال دفاع مقدس حتی ۸ میلی متر از خاک نظام مقدس جمهوری در اختیار دشمن نماند . وی با اعلام اینکه عملیات آزاد سازی خرمشهر و بیت المقدس یک برند ویژه و نقطه عطف تاریخی در ۸ سال دفاع مقدس است ، تصریح کرد: امروز وظیفه ما این است این فداکاری ها را منتقل بکنیم و نگذاریم این عملیات به فراموشی سپرده شود و تک تک هموطنان ایرانی در انتقال این حماسه ها وظیفه دارند . ورمقانی با ذکر اینکه نسل های آینده انقلاب بدانند و افتخار بکنند به فداکاری نسلی که در سال ۶۱ خرمشهر را آزاد کرد ادامه داد: باید این بزرگداشت و یادواره ها را مردمی کرد چرا که هر کجا مردم در پای کار باشند تاثیر گذاری بیشتر خواهد داشت . فرماندار شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه وضعیت کشور از نظر امکانات دفاعی در زمان جنگ قابل قیاس با امکانات رژیم عراق نبود ، یادآور شد: با این وجود در آن شرایط پیروز میدان شدیم و امروزه ما تولید کننده موشک و صلاح هستیم ولی باز هم به آرمان اصلی نظام که وحدت، همراهی، همدلی و اطاعت از مقام معظم رهبری است پایبند هستیم .

مشاهده مطلب
  روابط عمومی ها و رسانه، بازوی توانمند توسعه در کشور هستند

روابط عمومی ها و رسانه، بازوی توانمند توسعه در کشور هستند

فرماندار بیجار گفت: نقش روابط عمومی ها و اصحاب در توسعه وآگاهی بخشی به افکار عمومی انکار ناپذیر است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار، علی اکبر ورمقانی در آیین گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی اظهار داشت: امروزه نقش بی بدیل روابط عمومی در موفقیت سازمان بر کسی پوشیده نیست واداره های (دولتی،خصوصی )،موفق است که روابط عمومی پویا و قوی داشته باشد. وی روابط عمومی را بازوی راست توسعه خواند و افزود: روابط عمومی نقشی انکار ناپذیر در ابعاد مختلف توسعه را ایفا می کند. فرماندار بیجار روابط عمومی را هنر هشتم خواند وادامه داد: در این بازه زمانی روابط عمومی نیاز روز جامعه و هنر انعکاس مثبت سازمان در افکار عمومی است. وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی در بطن مدیریت قراردارد گفت: مدیران با نگاهی مثبت به روابط عمومی در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی صحیح و به موقع در حرکت باشند. ورمقانی در ادامه تورم نقطه به نقطه را دستاویزی برای دشمنان خواند واظهار داشت: دشمنان وکانال های معاند با بهره گیری از امارهای منتشره بدون توجه به چگونگی شرایط در مقایسه استانها و مشخص شدن تورم نقطه به نقطه اقداماتی را انجام دادند،اما از اصل ماجرا وچگونگی مقایسه بی خبر بودند. در پایان این مراسم از مسولان روابط عمومی ادارات برتر شهرستان تجلیل به عمل آمد.

مشاهده مطلب
  مدیران اجرایی به روابط عمومی اعتماد و باور داشته باشند

مدیران اجرایی به روابط عمومی اعتماد و باور داشته باشند

وی استقلال مالی را لازمه کار روابط عمومی ها اعلام کرد و گفت: تامین مالی مسئولین روابط عمومی ها برای برخی از برنامه ها یک نیاز جدی است و باید مدیران به این مساله توجه خاصی داشته باشند. سرپرست روابط عمومی استانداری کردستان گفت: مدیران ارشد باید به دیدگاه روابط عمومی باور و اعتماد داشته باشند چون که کارهای سخت و دشوار بدست روابط عمومی حل و آسان خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار، آرش حسین پناهی روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی اظهار داشت: هر سازمان و ارگانی برنامه های بلند مدت و کوتاه مدتی دارد که می تواند با مشورت و استفاده از ظرفیت حوزه روابط عمومی، بسیاری از اهداف را دقیق و درست محقق کند. وی با اشاره به دیدگاه پدر علم روابط عمومی به این حوزه یادآور شد: روابط عمومی ها در بطن و متن مدیریت یک سازمان وجود دارند و توجه به این بخش می تواند در مدیریت پشتوانه محکمی باشد. دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های کردستان اضافه کرد: تصور اشتباهی در میان جامعه و مدیران باب شده که روابط عمومی را مسئول تهیه عکس و نصب بنرهای مناسبتی می دانند. حسین پناهی افزود: به دستور استاندار کردستان، مدیران باید از ظرفیت های روابط عمومی ها استفاده کرده و مسئول روابط عمومی باید به صورت ویژه در جلسات برنامه ریزی دستگاه ها حضور جدی داشته باشد. وی یادآور شد: در همین راستا، استاندار کردستان به فعال سازی پست روابط عمومی در تمام سازمان ها تاکید داشتند. سرپرست روابط عمومی استانداری کردستان تاکید کرد: مدیران دستگاه های دولتی باید به اهمیت و جایگاه ویژه روابط عمومی ها توجه داشته باشند و اتاق کار مسئول روابط عمومی باید از زیر پله ها خارج شود. او یکی از اثرات تقویت روابط عمومی ها را تنویر افکار عمومی دانست و اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم روابط عمومی ها، ارتباط مستقیم با جامعه و رسانه های فعال جهت مدیریت و اطلاع از وضعیت مردم است. حسین پناهی روابط عمومی را مغز متفکر و اتاق فکر دستگاه های اجرایی و سازمان های خدمت رسان دانست و یادآور شد: مدیران ارشد باید به دیدگاه روابط عمومی باور داشته و به این یقین رسیده باشند که روابط عمومی ها را در تصمیم گیری های خرد، میانی و فرا دستی دخالت دهند.

مشاهده مطلب
  پيام تبريك فرماندار شهرستان بیجار به مناسبت حلول ماه مبارك

پيام تبريك فرماندار شهرستان بیجار به مناسبت حلول ماه مبارك

مهندس علی اکبر ورمقانی طی پیامی حلول ماه مبارک رمضان(ماه میهمانی خداوند) را به عموم مردم شهرستان بیجار گروس تبریک گفت. بسمه تعالی شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَینَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ رمضان، ماه عبادت‌، ماه نیایش‌ و ماه بندگی‌‌های خالصانه فرا رسید و خداوند متعال فرصت حضور در بهترین ماهش را بر ما ارزانی داشت تا با بهره‌گیری از تعالیم جانبخش الهی و تأسی از سیره پیامبر اکرم‌‌‌(ص) و ائمه اطهار‌(ع) بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم و از لابه­ لای لحظه‌های ناب دعا و سجاده‌هایمان لذت مهمانی پروردگار را درک ‌نمائیم. ماه مبارک رمضان، فرصتی استثنایی و بس گرانقدر و ارزشمند است که باید با برنامه‌ ریزی صحیح به استقبال آن برویم، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان، حلاوت می‌بخشد. اینجانب ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به عموم مسلمانان به ویژه مردم مؤمن و شریف شهرستان بیجار، موفقیت همگان را در بهره‌گیری مناسب از برکات این ماه خجسته و انفاس قدسیه حضرت ولیعصر (عج) را مسئلت می‌نمایم.

مشاهده مطلب
  بهره برداری از چهار دستگاه پیشرفته دیجیتال در شهرستان بیجار

بهره برداری از چهار دستگاه پیشرفته دیجیتال در شهرستان بیجار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار، طی یکسال گذشته پیشرفت چشمگیری در تقویت زیرساخت ها و تجهیزات پزشکی شهرستان بیجار رخ داده است و در طول سال گذشته ۹۰ میلیارد ریال تجهیزات بیمارستانی به این شهرستان اختصاص داده شد. آیین افتتاح چهار دستگاه پیشرفته رادیولوژی دیجیتال ، ماموگرافی آندوسکوپی وپریمیتری چشمی، با حضور مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار، کریمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دکتر واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیران کل ومدیران ادارات در محل بیمارستان امام حسین(ع) برگزار شد‌. قائم مقام وزیر بهداشت در استان کردستان، اظهار داشت:دستگاه رادیولوژی دیجیتال با پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیرشبکه بهداشت ودرمان به بیجار اختصاص داده شد. وی در خصوص مزیت های این دستگاه ها عنوان کرد: این دستگاه ها توانایی تشخیصی صحیح تر را به پزشکان می دهد ونقش بسیار مهمی در کاهش تردد بین شهری دارد و امکان ارسال کلیشه به هر نقطه از ایران را برای ما فراهم می نماید. واحدی ادامه داد: با توجه به اهمیت سرطان سینه وآمار بالای این بیماری نخستین دستگاه ماموگرافی در سطح شهرستان ها، با پیگیری استاندار کردستان،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیریت شبکه بهداشت به بیجار تخصیص داده شد. این مسئول اظهار داشت: با توجه به اهمیت بالای تکریم ارباب رجوع در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و درخواست یکی از شهروندان بیجاری دستگاه پریمتری چشمی(سنجش میدان دید) ودستگاه اندوسکوپی دیجیتال، به شهرستان بیجار داده شد. وی در پایان خاطرنشان کرد: این پایان راه نیست و همه ما برای فردایی بهتر در کهن دیار گروس در تلاشیم و هم پیمان شده ایم که راه رابرای توسعه در این دیار هموار کنیم.

مشاهده مطلب
  بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است

بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است

فرماندار بیجار گفت: بیجار محرومترین شهرستان استان کردستان است که توجه ویژه مسوولان استانی و کشوری به این شهرستان را نیاز دارد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی‌اکبر ورمقانی در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که با حضور برخی از مدیران‌کل استانی در آمفی‌تئاتر دانشگاه فنی مهندسی برگزار شد اظهار کرد: استان کردستان بالاترین مدال یعنی عنوان استان فرهنگی را از رهبر معظم انقلاب دریافت کرده است. وی افزود: کردستان نماد هویت ایران است و بیجار گروس نماد کردستان و ایران اسلامی است که متأسفانه از محرومترین شهرستان‌های استان است. ورمقانی یادآوری کرد: مقام معظم رهبری مردم بیجار را به ماندن در بیجار و آبادکردن آن توصیه کردند که این مهم توجه ویژه مسوولان و مدیران استانی و کشوری را می‌طلبد. این مقام مسوول گفت: تنها 8 هزار هکتار از ۳۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی بیجار آبی است لذا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان برای شهرستان بیجار که قطب اول تولید گندم و کشاورزی است به صورت ویژه اقدام کند. فرماندار بیجار گفت: افزایش تخصیص حق‌آبه شهرستان بیجار یک ضرورت است چرا که بیجار در بخش کشاورزی نیازمند تخصیص آب بیشتری است. وی اظهار کرد: شهرستان بیجار دارای آثار باستانی و مناطق گردشگری و روستاهای بکر و کمیابی است که باید میراث فرهنگی برای رونق و توسعه گردشگری در این شهرستان برنامه‌ای داشته باشد. فرماندار بیجار اضافه کرد: موزه فرش از دیگر مطالبات ما و مردم این شهرستان است که باید اجرایی شود. ورمقانی ادامه داد: بیجار دارای شخصیت‌های فرهنگی و هنری تأثیرگذار و ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیاری است که فرهنگ و ارشاد اسلامی باید متناسب با این ظرفیت‌ها برنامه داشته باشد. وی اظهار کرد: طبق وعده راه و شهرسازی، پل چنگی قلعه را تا شهریور ماه اجرایی می‌کند و کنارگذر جنوب غربی بیجار نیز افتتاح خواهد شد. عنوان کرد: جاده‌های نامناسب و فرسوده بخش کرانی و شهر یاسوکند نیز نیازمند بهسازی است چرا که برای مردم این منطقه خطرات بسیاری را در پی خواهد داشت. فرماندار بیجار گفت: از ادارات خواستار برنامه‌های پیشنهادی خود برای عملی کردن رونق تولید شدیم که تنها جهاد کشاورزی برنامه مناسب چهار ساله‌ای ارائه کرده است. ورمقانی عنوان کرد: شهرک صنعتی حسن آباد یاسوکند، دامداری توپ آغاج، گاوداری مغولی و جاده‌های پیرتاج و همدان باید هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف و بهسازی شود.

مشاهده مطلب
  برخی پروژه‌ها در بیجار تبدیل به جوک شده است/قضیه فولاد تعین‌تکلیف شود

برخی پروژه‌ها در بیجار تبدیل به جوک شده است/قضیه فولاد تعین‌تکلیف شود

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی پروژه‌ها در بیجار به علت طولانی‌شدن زمان اجرا و افتتاح آن به طنز تبدیل شده که مصداق آن، پروژه فولاد کردستان است که مانند پروژه جاده بیجار به همدان تبدیل به یک جوک شده است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، حمدالله کریمی در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که در آمفی‌تئاتر دانشگاه فنی مهندسی برگزار شد، به برخی از مشکلات شهرستان بیجار اشاره و اظهار کرد: ماندن در بیجار نیازمند ابزار و امکاناتی است که مسؤولان موظف به فراهم کردن آن هستند چرا که در صورت وجود مشکلات و ازدیاد روز به روز آن مردم دیار گروس در بیجار نمی‌مانند. وی اضافه کرد: از 310 هزار سند ولادت، 89 هزار نفر آن باقی مانده و جمعیت بیجار به 90 هزار و 300 نفر رسیده که این نشان از محرومیت شهرستان بیجار و مهاجرت مردم به علت این محرومیت‌ها است. کریمی گفت: جدای از بحث اشتغال، مسائل دیگری هم عامل مهاجرت‌گریزی در بیجار است که امیدواریم با تلاش مدیران و مسؤولان و خود مردم فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ماندن در بیجار گروس و آبادکردن این دیار عملی شود. رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: امیدواریم سفر آینده رئیس جمهور به کردستان منجر به افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عظیم پتروشیمی شود. کریمی عنوان کرد: برخی پروژه‌ها در بیجار به علت طولانی‌شدن زمان اجرا و افتتاح آن به طنز تبدیل شده که پروژه فولاد کردستان هم مانند پروژه جاده بیجار به همدان تبدیل به یک جوک شده است. وی اظهار کرد: شهریورماه امسال پروژه جاده بیجار ـ همدان به اتمام می‌رسد و ۸ میلیارد هم برای جاده بیجار ـ تکاب در نظر گرفته شده که به زودی آغاز و اجرایی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۸ روستا گازرسانی شد و در سال جاری نیز ۲۸ روستا گازرسانی خواهد شد.

مشاهده مطلب
  راهپیمایی مردم همیشه در صحنه بیجار گروس در محکومیت سخنان رئیس جمهور منفور آمریکا

راهپیمایی مردم همیشه در صحنه بیجار گروس در محکومیت سخنان رئیس جمهور منفور آمریکا

همزمان با سراسر کشور و با حضور مهندس ورمقانی فرماندار و مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستان بیجار، پس از اقامه نماز جمعه با حضور پرشو در راهپیمایی در محکومیت سخنان رئیس جمهور منفور آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همراهی و همدلی خود را با این نیروهای انقلابی اعلام نمودند.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  دیدار مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار با فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، سپاه بیجار به مناسبت روز پاسدار

دیدار مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار با فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، سپاه بیجار به مناسبت روز پاسدار

دیدار مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار، حاج آقا مرادی امام جمعه، اعضای شورای تامیین، اعضای شورای اداری با فرماندهی و نیروهای خدوم ناحیه مقاومت بسیج، سپاه بیجار به مناسبت روز پاسدار و محکومیت سخنان رئیس جمهور منفور آمریکا در تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.(گزارش تصویری)

مشاهده مطلب
  پیام تبریک فرماندار شهرستان بیجار به مناسبت روز پاسدار و محکومیت سخنان رئیس جمهور منفور آمریکا در تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پیام تبریک فرماندار شهرستان بیجار به مناسبت روز پاسدار و محکومیت سخنان رئیس جمهور منفور آمریکا در تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سوم شعبان المعظم سالروز میلاد مسعود سرور آزادگان جهان امام حسین(ع) و نیز چهارم شعبان ولادت باسعادت بزرگ جانباز تاریخ حضرت ابوالفضل العباس(ع) می‌باشد که حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب به میمنت و پاسداشت این ایام معظم از آنها به عنوان روز پاسدار و روز جانباز یاد کرده است. ما آسایش و آرامش امروز خود را مدیون جانفشانی این بزرگمردان می‌دانیم که هشت سال دفاع مقدس، با اخلاص و ایمان به خداوند متعال، غیورانه از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و آزادگی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و مفهوم آزادی و آزادگی را در فرهنگ لغت ایران اسلامی معنا بخشیدند. اینجانب ضمن محکومیت عمل وقیحانه آمریکا و قراردادن سپاه پاسداران، این نیروی خدوم و جان برکف در لیست سازمان های تروریستی، اعیاد خجسته ماه پر خیر و برکت شعبان،روز پاسدار و جانباز را به محضر امام زمان (عج)، فرماندهی کل قوا، مردم متدین و ولایتمدار شهرستان بیجار، خانواده معظم شهداء ، پاسداران غیور و جانبازان گرانقدر که ترجمان بی بدیل جانفشانی و فداکاری در راه حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب هستند را تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت همگان را در پیمودن راه شهدای والامقام، با بهره گیری از رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و در پرتو منویات رهبر معظم انقلاب از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید