اخبار

  سفر معاون سازمان برنامه و بودجه ی کشور به شهرستان بیجار

سفر معاون سازمان برنامه و بودجه ی کشور به شهرستان بیجار

دکتر نمکی معاون علمی ، بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ی کشور با همراهی نصرالهی زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ، ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از وضعیت سایت تکثیر حیات وحش صلوات آباد و چند طرح دیگر بیجار بازدید کردند . دکتر نمکی معاون علمی ، بهداشتی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ی کشور در جریان سفر به شهرستان بیجار و بازدید از سایت تکثیر حیات وحش منطقه ی صلوات آباد این شهرستان با اشاره به اهمیت محیط زیست و لزوم توجه به گونه های نادر حیات وحش گفت : این سایت با اعتبار 5 میلیارد تومان در راستای جذب گردشگر و فراهم کردن زمینه برای مطالعه و تحقیق در خصوص قوچ و میش ارمنی به یک مرکز مطالعاتی و توریستی تبدیل خواهد شد . وی افزود در بازدیدهایی که از سطح شهرستان بیجار صورت گرفته و در رایزنی هایی که با مسئولین استانی و شهرستانی انجام شد مقرر گردید اعتبارات مناسبی برای بیمارستان 120 تختخوابی شهر بیجار ، تجهیز و مرمت مدارس نقاط مختلف شهرستان ، احداث فاز دوم دانشکده ی علوم پایه ، تخصیص بودجه برای اشتغال مددجویان بهزیستی و توسعه ی فیزیکی دانشگاه پیام نور بیجار اختصاص یابد . در این جریان این بازدید ، ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار نیز به بیان مشکلات و کمبودهای این شهرستان در بخشهای مختلف پرداخت و خواستار توجه ویژه ی مسئولین استانی و کشوری به شهرستان بیجار در راستای رفع محرومیت شد .

مشاهده مطلب
  فرماندار بیجار : بیان مشکلات بدون ارائه ی راهکار از سوی مدیران پذیرفته نیست

فرماندار بیجار : بیان مشکلات بدون ارائه ی راهکار از سوی مدیران پذیرفته نیست

علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجاردر جریان بازدید از جهاد کشاورزی این شهرستان ضمن بررسی مشکلات بخش کشاورزی ، راهکارهای پیشنهادی را نیز مورد تحلیل قرار داد. فرماندار بیجار در جریان بازدید از جهاد کشاورزی این شهرستان در راستای بررسی و اولویت بندی مشکلات بخش کشاورزی عنوان داشت : یکی از مهمترین رویکردهای فرمانداری ، شناسایی مشکلات حوزه های مختلف با ارائه ی راهکار از سوی مدیران و کارشناسان در راستای تدوین برنامه ی جامع برای حل این مشکلات است. ورمقانی خاطرنشان کرد در روزهای آتی نیز از سایر ادارات شهرستان بازدید و مشکلات و راهکارهای مدیران و کارشناسان مورد بررسی قرار خواهد گرفت . وی تصریح کرد : بیان مشکل بدون ارائه ی راهکار از سوی مدیران پذیرفته نیست . در این دیدار فرماندار اظهار کرد: مشکلات بخش کشاورزی شهرستان را با جدیت از طریق مراجع ذیربط استان پیگیری خواهد کرد. عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار هم در این دیدارعدم اختصاص سهم مناسب حق آبه ی کشاورزی شهرستان از سدهای تالوار و سیازاغ ، عدم همکاری امورآب شهرستان برای افزایش تخصیص کشاورزان منطقه از آب های موجود و تخریب بی رویه ی مراتع را سه مشکل اولویت دار بخش کشاورزی منطقه عنوان کرد و راهکارها و پیشنهاداتی نیز برای حل این مشکلات ارائه داد. گفتنی است علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در جلسه ی معارفه ی خود عنوان داشت یکی از مهمترین برنامه های کاری وی ، اولویت بندی مشکلات شهرستان ، دریافت راهکارها و حل این مشکلات در کمترین زمان ممکن بود .

مشاهده مطلب
  با حضور فرماندار بیجار 30 پروژه کشاورزی به بهره برداری رسید

با حضور فرماندار بیجار 30 پروژه کشاورزی به بهره برداری رسید

در گرامیداشت هفته ی جهاد کشاورزی 30 پروژه بصورت همزمان در روستای سیدان شهرستان بیجار با حضور ورمقانی فرماندار، امام جمعه، روسای ادارات به بهره برداری رسید. مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار گفت : این پروژه ها شامل یازده طرح برق دار کردن چاه های آب کشاورزی ، 14 طرح سیستم آبیاری تحت فشار و 5 طرح آبیاری کم فشار در نقاط مختلف این شهرستان است . وی افزود برای اجرای این پروژه ها 948 میلیون تومان هزینه شده که 420 میلیون تومان آن بلاعوض و مابقی نیز تسهیلات بانکی و سهم آورده ی مجریان طرح ها بوده است. مدیر جهاد کشاورزی بیجار در این افتتاحیه عنوان نمود: اجرای این طرح ها برای 150 نفر تثبیت شغل داشته است. عباسی همچنین اعلام کرد در گرامیداشت هفته ی جهاد کشاورزی دو طرح پرواربندی 100 راسی بره در روستاهای تپه محمدی و خانباغی شهرستان بیجار با اعتبار 240 میلیون تومان و اشتغالزایی 2 نفر به بهره برداری خواهد رسید .

مشاهده مطلب
  مهندس ورمقانی از حضور پرشور مردم دیار گروس در راهپیمایی روز قدس قدردانی نمود

مهندس ورمقانی از حضور پرشور مردم دیار گروس در راهپیمایی روز قدس قدردانی نمود

بسمه تعالی من لـم یشـکرالمخلوق لـم یشـکر الخالـق سلام و درود خدا ، بر شما مردم مومن، ولایتمدار و افتخارآفرین شهرستان بیجار گروس، که همگام و همنوا با ملت سلحشور ایران اسلامی بار دیگر با قلوبی سرشار از عطر روح بخش قرآن کریم در ماه ضیافت الهی ، توفیق شرکت در راهپیمایی روز قدس را پیدا کردید و به فضل الهی، با وحدت و بصیرت، بار دیگر با خلق حماسه ای بزرگ در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، لرزه بر اندام استکبار و صهیونیسم انداختیدکه بی شک این حضور آگاهانه در شرایطی که جهان اسلام در موقعیت حساسی به خصوص در فلسطین، یمن و سوریه و دیگر مناطق قرار دارد و گرفتار مزدوران استکبار جهانی است. حضور شما تاثیر بسزایی در آگاه شدن مردم دنیا نسبت به مظلومیت مردم فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی دارد وشما مردم با حضور دشمن شکن خود پیام مظلومیت مردم فلسطین و جهان اسلام را به دنیا اعلام نمودید و قطعا این مشت های گره کرده و فریادهایی که بر سر آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب سر داده شد، در رهایی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی تاثیر گذار است. اینجانب به نمایندگی از دولت محترم تدبیر و امید، برخود لازم می دانم از حضور دشمن شکن آحاد مردم شریف و شهید پرور شهرستان بیجار که با حرکتی انقلابی روح مقدس امام راحل ( ره )، شهدا و همچنین دل رهبر معظم انقلاب را شاد کرده و نهضت حمایت از مظلومان عالم را تداوم بخشیده اید تشکر و قدردانی نمایم. بدینوسیله از همه مجریان برگزاری راهپیمایی، متولیان نظم و امنیت، اصحاب رسانه و همه عوامل و دست اندرکارانی که بستر لازم وشرایط مناسبی را برای خلق این حماسه عظیم آفریدند سپاسگزاری می نمایم،امیدوارم با تداوم مقاومت و مبارزات قهرمانانه ملت مظلوم فلسطین و حمایت مستمر مسلمانان در آینده نزدیک شاهد آزادی قدس شریف و نابودی وجود نامشروع صهیونیست غاصب باشیم.

مشاهده مطلب
  فرماندار بیجار : روز قدس حرکت ماندگار جهان در دفاع از فلسطین است

فرماندار بیجار : روز قدس حرکت ماندگار جهان در دفاع از فلسطین است

ورمقانی در تجمع پایانی راهپیمایی روز قدس گفت : روز قدس حرکت ماندگار آزادیخواهان جهان برای دفاع از فلسطین است تا بیت المقدس تنها نماند و در نام و یاد نسل های آینده نیز پا بر جا بماند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجارعلی اکبر ورمقانی فرماندار این شهرستان در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: این روز تاریخی یادگار ارزشمند امام راحل است و تاکید مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان وظیفه همه را برای حضور پرشورتر در این حماسه ی تاریخی سنگین کرد تا گسترده تر از همیشه با مشت های گره کرده، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل را سر دهند. وی افزود: آمریکا و رئیس جمهور این کشور بداند مردم ایران اسلامی با حضور پرشور تر از گذشته در راهپیمایی روز جهانی قدس، توطئه های این کشور علیه امت اسلام را خنثی می کنند. ورمقانی اضافه کرد: نامگذاری روز قدس یک اقدام مناسب از سوی امام خمینی (ره) در اعتراض به اشغال فلسطین، پایمال شدن حقوق بشر و اهانت به مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی بود. وی یادآور شد: حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس به سردمداران استکبار و رژیم اشغالگر قدس نشان خواهد داد مساله فلسطین در صدر مسایل دنیای اسلام قرار دارد. فرماندار بیجار تاکید کرد: روز قدس، روز رسوایی استکبار جهانی و بیداری آزادیخواهان جهان و نمادی از نمایش وحدت امت اسلامی در اعلام حمایت از مردم رنج کشیده فلسطین است.

مشاهده مطلب
  جانمایی صنوف آلاینده بیجارتا یک هفته دیگر

جانمایی صنوف آلاینده بیجارتا یک هفته دیگر

ببه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار :مهندس ورمقانی فرماندار این شهرستان در جلسه ای ه که با حضورکریمی نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های مرتبط و جمعی از نمایندگان صنوف آلاینده در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد گفت: ساماندهی، انتقال و تجمیع صنوف مزاحم و آلاینده سطح شهر بیجار باید با کارشناسی مجدد و با توجه به طرح تفضیلی شهر، ظرف یک هفته آینده به نتیجه برسد. وی افزود: مدیران ادارات مسکن، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، محیط زیست و شهرداری شهر بیجار موظف هستند با برسی سه ورودی اصلی شهر بیجار، نسبت به جانمایی و تملک 6 هکتار زمین اقدام نمایند. فرماندار شهرستان بیجار گفت: یک شنبه هفته آینده، محل مورد نظر احداث مجموعه صنوف آلاینده با توجه به موقعیت شهر بیجار معرفی و اقدامات عمرانی به سرعت آغاز خواهند شد. کریمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر ازمهندس ورمقانی از برگزاری این جلسه گفت: انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، در دستور کار ادارات مرتبط قرار گیرد و کارشناسان مربوطه در کمترین زمان ممکن محل مناسب را انتخاب نمایند. نماینده تعاونی صنوف آلاینده در این جلسه گفت: بیش از هفت سال است که تعاونی با همکاری فرمانداری وقت، در حال پیگیری احداث مجموعه ایی برای تجمیع این صنوف می باشد که تا کنون بی نتیجه مانده است

مشاهده مطلب
  خدمات رسانی به مردم روستای خوشمقام در اولویت کار ادارات

خدمات رسانی به مردم روستای خوشمقام در اولویت کار ادارات

فرماندار بیجار عصر امروز در جلسه ستاد بحران که با موضوع سیل اخیر که در روستای خوش مقام بیجار رخ داده بود گفت: همه باید برای رفع مشکلات مردم آسیب دیده و تسهیل امور رفاهی این روستا از تمامی ظرفیت و امکانات خود استفاده نمایم. مهندس علی اکبر ورمقامی افزود: مردم سرمایه نظام هستند، وظیفه امروز ما خدمت گذاری و یاری رساندن به همشهریان بیجاری است. او با اشاره به مشکلات فعلی مردم آسیب دیده اظهار داشت: مشکل اسکان مناسب، برق و آب از مهمترین مسائلی است که باید در کمترین زمان ممکن رفع گردد. مهندس ورمقانی افزود: تسهیلات ویژه ای برای همیاری هشت خانوار آسیب دیده در نظر گرفته شده است. وی اظهار داشت: آمادگی لازم در مواجه با بلایای طبیعی، در شهرستان بیجار باید تقویت و ارتقاء یابد. ورمقانی به تمامی دستگاه ها دستور دارد در صورت هزینه کرد جهت رفاه حال مردم آسیب دیده روستای خوش مقام، بیش از 10برابر در اعتبارات شهرستان دستگاه های فعال را حمایت نماید. فرماندار شهرستان بیجار گفت: کلیه دستگاه های خدمات رسان، امکانات و تجهیزات ویژه نقش آفرینی در چنین بحران هایی را به فرمانداری اعلام نمایند. مهندس ورمقانی افزود: دستگاه های خدمات رسان ظرف کمتر از ۲۴ ساعت با استفاده از اعتبارات داخلی و تجهیزات موجود، نسبت به رفع مشکلات مردم آسیب دیده اقدام نمایند‌

مشاهده مطلب
  بدون نگاه جهادی هیچ مشکلی مرتفع نخواهد شد

بدون نگاه جهادی هیچ مشکلی مرتفع نخواهد شد

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: نوع نگاه و عملکرد مسوولان در راستای رفع مشکلات حائز اهمیت است و بدون نگاه جهادی هیچ مشکلی مرتفع نخواهد شد. وی با بیان اینکه نقش مدیران در عمران و آبادانی انکار ناپذیر است بیان کرد: نوع نگاه و عملکرد مسوولان در راستای رفع مشکلات حائز اهمیت است و بدون نگاه جهادی هیچ مشکلی مرتفع نخواهد شد. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین قضاوت‌ها، قضاوت مردمی است و هر مسوولی که مردمی باشد و با عملکرد خود رضایت مردمی را کسب کند از بهترین مسوولان است. کریمی با بیان اینکه انتخاب فرماندار جدید بیجار به هیچ وجه موضوع انتخاباتی نیست اضافه کرد: مهم‌ترین پارامتر در انتخاب فرماندار بیجار تلاش و سبقه کاری وی بوده چون تلاش ما فقط برای پیشرفت شهرستان بیجار است. کریمی با تقدیر از زحمات زندیه فرماندار پیشین بیجار، خواستار تلاش بیش از پیش فرماندار جدید این شهرستان شد.

مشاهده مطلب
  کردستان یکی از حلقه‌های تولید فولاد در کشور خواهد شد

کردستان یکی از حلقه‌های تولید فولاد در کشور خواهد شد

استاندار کردستان با یادآوری سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری برای ایجاد زنجیره فولاد در استان، گفت: با تحقق این مهم کردستان یکی از حلقه‌های تولید فولاد در کشور خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری از بیجار، روزیکشنبه در جلسه شورای اداری بیجار و معارفه فرماندار این شهرستان که در سینما آزادی برگزار شد، با بیان اینکه مسوولیت و خدمت در نظام اسلامی توفیق بزرگی است، اظهار کرد: جابجایی مسوولیت‌ها به معنای ناکارآمدی فرد نیست بلکه تغییر می‌تواند منشأ تحول در امور باشد. وی با تقدیر از زحمات فرماندار سابق بیجار عنوان کرد: هیچ پارامتری جز توانمندی برای انتخاب فرماندار جدید بیجار در نظر گرفته نشده است. استاندار کردستان گفت: من برای کار در کردستان و زادگاهم شهرستان بیجار هیچ معامله‌ای با هیچ کسی نداشته و نخواهم داشت، تصورها و تلقی‌های فضای مجازی در رابطه با انتخاب فرماندار بیجار تماما کذب است. مرادنیا اظهار کرد: مسائل حاشیه‌ای موجبات عدم پیشرفت استان کردستان را دارد و فقط باید در راستای اتحاد، همدلی و یکدلی در استان میان مسوولان و مردم در تلاش بود. وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص زنجیره فولاد بیان کرد: تمام تلاش ما این است که مسئله فولاد مسائل اجتماعی در بر نداشته باشد و برای جانمایی آن ماه‌ها تحقیق شده است. استاندار کردستان ادامه داد: بعد از تحقیق در رابطه با فولاد به این نتیجه رسیدیم که دو مجموعه مستقل یکی در بیجار و دیگری در قروه انجام می‌شود. وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری زنجیره فولاد بزرگترین سرمایه‌گذاری در طول عمر استان کردستان تاکنون است گفت: برای انجام این مهم یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌شود. مرادنیا بیان کرد: بعد از ماه رمضان با حضور وزیر صنعت همزمان سه پروژه آهن اسفنجی یکی مربوط به بخش خصوصی در سقز و دو مورد دیگر مربوط به بخش دولتی در قروه و بیجار کلنگ‌زنی خواهد شد.

مشاهده مطلب
  مهندس ورمقانی فرماندار جدید بیجارشد

مهندس ورمقانی فرماندار جدید بیجارشد

فرماندار جدید بیجار در مراسمی و با حضور استاندار کردستان و مسولان شهرستانی معرفی شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار،بعد ظهر یکشنبه علی‌اکبر ورمقانی با حضور استاندار کردستان و مسولان شهرستانی به عنوان فرماندار جدید شهرستان بیجار معرفی و از زحمات بیژن زندیه فرماندار قبلی این شهرستان تقدیر شد. ورمقانی در این آیین با بیان اینکه من برای کار و خدمت خالصانه آمده‌ام گفت: باید برای خدمت‌گذاری در نظام جمهوری اسلامی ایران شکرگذار خداوند بود چرا که این مهم توفیق بزرگی و فرصتی برای خدمت به مردم است. وی با بیان اینکه رهبری راه علاج حل مشکلات کشور را در سایه کار و مدیریت جهادی بیان کردند، گفت: مسوولان باید نهایت تکریم ارباب رجوع را رعایت کرده چرا که مردم ولی‌نعمت ما هستند. ورمقانی بیان کرد: تمامی حوزه‌ها ارزش دارد و هیچ حوزه‌ای بی‌ارزش نیست بنابراین ما به تمامی گروه‌های سیاسی، هنری، اجتماعی و تمامی حوزه‌ها بها خواهیم داد. وی در ادامه اضافه کرد: ما پذیرای نقدهای سازنده هستیم و از انتقاد با روی گشاده استقبال خواهیم کرد و با اصحاب رسانه هم همراه خواهیم بود. ورمقانی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما جذب سرمایه‌گذار و توجه به سرمایه‌گذاری و بخش تعاونی است عنوان کرد: اگر ما منتظر اعتبارات قطره‌چکانی باشیم هیچ پیشرفتی عاید شهرستان نخواهد شد. فرماندار جدید بیجار با بیان اینکه من اعتقادی به مشاور و انتصاب آن ندارم گفت: تمامی جمعیت بیش از 90 هزار نفری بیجار مشاور من هستند.

مشاهده مطلب

مطالب پربازدید